Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Biblioteka

Czcionka:

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Ciechocinie z siedzibą w Elgiszewie założona została w 1958 roku. Biblioteka ma swoją filię, która znajduje się w Świętosławiu. Ze zbiorów biblioteki może korzystać bezpłatnie każdy mieszkaniec gminy. Do dyspozycji czytelników są encyklopedie, słowniki, leksykony oraz literatura polska i obca, popularno-naukowa, a także dziecięca i młodzieżowa.
Z dniem 1 lutego 2007 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Ciechocinie stała się samorządową instytucją kultury,została wpisana do rejestru instytucji kultury i tym samym uzyskała osobowość prawną.
 


Działalność biblioteki


Biblioteka wraz z filią jest otwarta na potrzeby czytelników. Dostosowuje swój księgozbiór do ich potrzeb oraz współpracuje ze szkołami i instytucjami na terenie gminy oferując wiele ciekawych form współpracy z czytelnikami. Organizowane są tu konkursy czytelnicze, wystawy, zajęcia biblioteczne, głośne czytanie bajek dzieciom, imprezy okolicznościowe, takie jak Wakacje z Biblioteką, Andrzejki, Bal Czytelnika, Ciechociński Przegląd Poezji dla Dzieci. Biblioteka bierze udział w wielu konkursach organizowanych na szczeblu powiatowym i regionalnym. W takich imprezach reprezentantami są uczniowie szkół z terenu Gminy Ciechocin. W bibliotece działają Kluby: Dyskusyjny Klub Książki,  Klub Na Obcasach, Klub Razem łatwiej. Co roku zapraszamy pisarzy, spotkania odbywają się w bibliotekach lub w szkołach  zależnie od ilości uczestników takich spotkań - patrz zakładka spotkania z pisarzami. Od 2009 roku biblioteka bierze udział w Programie Rozwoju Bibliotek i Biblioteka+, nasza biblioteka jest także gminnym koordynatorem akcji Cała Polska Czyta Dzieciom ( patrz zakładka Biblioteka Dzieciom), Kraszewski Komputery dla Bibliotek, zintegrowany program biblioteczny MAK+.
Dzisiejsza biblioteka to nie tylko udostępnianie książek w tradycyjny sposób, ale możliwość korzystania przez czytelników z wirtualnego dostępudo księgozbioru i zdalnego zamawiania książek. Biblioteki wyposażone są w sprzęt komputerowy, drukarki, faks, ksero, skaner i oferują darmowy dostęp do internetu.

Zegar

Kalendarz

Maj 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny: