Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dyskusyjny Klub Książki

 

Czym są Dyskusyjne Kluby Książki?

 

Projekt DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI NA KUJAWACH I POMORZU wpisuje się w wieloletni program promocji czytelnictwa i wsparcia sektora książki, opracowany przez Instytut Książki „Tu Czytamy!”, którego celem jest wykreowanie mody na czytanie poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury – udział w życiu literackim, spotkania z ciekawymi ludźmi, interesujące dyskusje, możliwości twórczego wykorzystania wiedzy płynącej z książek i literatury.

 

DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI -  to projekt adresowany do czytelników, korzystających z bibliotek. Oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek, jak również zachęcenie samych bibliotekarzy do aktywnego promowania mody na czytanie.

 

Dodatkowo, w ramach działalności klubów, w organizowane są spotkania z czołowymi, polskimi pisarzami, których książki będą czytane. ( źródło: www.ksiaznica.torun.pl)

 

Jak dołączyć?

Żeby zostać członkiem Dyskusyjnego Klubu Książki nie trzeba dużo wysiłku. Wystarczy skontaktować się z bibliotekarzem z twojej biblioteki. Od niego dowiesz się wszystkich szczegółów o terminach spotkań i o czytanych książkach.

 


.

W bibliotece działają dwa kluby książki - w głównej w Elgiszewie i w filii w Świętosławiu.

  • Klub dla dorosłych cztrelników w Elgiszewie działa od stycznia 2009 roku, a Klub dla dzieci i młodzieży od 2017
  • Filia Świętosław od 2019 roku działa klub dla dzieci, od 2022 klub dla dorosłych czytelników.

 

Gościliśmy autorów: Barbara Kosmowska, Krzysztof Koziołek, Ewa Ostrowska, Aleksandra Bacińska, Paweł Wakuła, Jan Grzegorczyk, Agnieszka Burkwicz, Katarzyna Mazurkiewicz, Maria Ulatowska, Jacek Skowroński Dariusz Rekosz, Katarzyna Enerlich, Manula Kalicka, Hanna Cygler, Arkadiusz Niemirski, Krzysztof Piersa, Wanda Chotomska,