Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Sieć na kulturę

 

Wczoraj 26.04.2022 oficjalnie zakończyliśmy projekt "Sieć na kulturę". Dyplomy i upominki dla uczestników wręczył Wójt Gminy Ciechocin Andrzej Okruciński oraz Dyrektor Biblioteki Gminnej Aneta Sulecka.
Projekt realizowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, działania 3.2 „innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.
Celem programu było podniesienie kompetencji cyfrowych pracowników instytucji kultury oraz podniesienie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży.
Za udział w projekcie Biblioteka Publiczna Gminy Ciechocin wyposażona została w nowe laptopy i tablety. Otrzymany sprzęt jest wart ok 10 tys. złotych.
Łącznie w projekcie udział brało 12 uczestników z terenu naszej gminy w wieku od 10 -18, w tym czworo uczęszczających do szkół podstawowych i ośmiu uczęszczających do szkół średnich.
 

 

 

 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY CIECHOCIN

ZAPRASZA

DZIECI W WIEKU 10 - 14 LAT

 

DO   UDZIAŁU   W   BEZPŁATNYM   PROJEKCIE

„Sieć na kulturę”

 

Temat: „DOSTĘPNOŚĆ ZASOBÓW CYFROWYCH ONLINE”

 

☑️ Kto może wziąć udział w szkoleniu?

Dzieci i młodzież od 10  - 14 lat

☑️ Czego dowie się Twoje dziecko?
 

  • Podczas szkolenia pozna sposoby wyszukiwania w sieci niezbędnych informacji.
  • Dowie się, jak tworzyć lokalną encyklopedię na bazie Wikipedii.
  • Nauczy się tworzenia baz danych z wykorzystaniem arkuszy kalkulacyjnych
  • Oraz skąd brać dane do analizy i z jakich narzędzi korzystać do ich interpretacji, żeby nie popaść w konflikt z prawem.

Zgłoszenia udziału w projekcie przyjmujemy do 15 września br., mailowo: gbpciechocin@wp.pl, telefonicznie 566837701, osobiście w Filii Bibliotecznej Świętosław.