Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Biblioteka 65 lat

Utworzono dnia 30.11.2023
15 grudnia uroczyście obchodziliśmy „65 jubileusz założenia Biblioteki Publicznej Gminy Ciechocin”, z tej okazji zorganizowaliśmy "Wieczór kolęd".
Ten jubileusz dedykowany był Czytelnikom, to oni dopełniają pracę bibliotekarzy, wpływają na księgozbiór jaki tworzymy, wyznaczają kierunek naszej pracy.
Dziękujemy Wam za obecność w bibliotece, uśmiech, serdeczność za to, że bierzecie udział w wydarzeniach, które dla Was organizujemy.
Dziękujemy za wspaniałe spotkania członkom Dyskusyjnych Klubów Książki, które działają przy bibliotekach w Świętosławiu i Elgiszewie. Dzieciom Frankowi, Basi, Klarze, Kornelii Marcie, Alicji, Oliwii, Bartkowi Magdzie oraz paniom Karolinie, Ewie, Ani, Agnieszce, Marii, Halinie, Arlecie, Karinie, Danucie, Alinie, Wiolecie, Beacie. Doceniamy i dziękujemy za współpracę szkołom i lokalnym organizacjom.
Jesteście dla nas ważni!
Podziękowania za wspieranie działalności biblioteki przekazane zostały dla obecnych na jubileuszu władz samorządowych pana Franciszka Gutowskiego Starosty Powiatu golubsko-dobrzyńskiego, który patronował wydarzeniu, Wójta Gminy Ciechocin Andrzeja Okrucińskiego, Marty Iwan Łęgowskiej sekretarz, Anety Pietrzak Przewodniczącej Rady Gminy, Karola Majewskiego Wiceprzewodniczącego Rady Gminy, Agnieszki Elzanowskiej i Iwony Kozłowskiej Radnych.
Podczas spotkania wręczyliśmy pamiątkowe upominki ponadczasową powieść Charlesa Dickensa „Opowieść wigilijna” ufundowane dzięki wsparciu finansowemu Starosty powiatu golubsko-dobrzyńskiego.
Wyjątkowej atmosfery spotkaniu dodała oprawa muzyczna w wykonaniu pań Anety i Anny oraz rodzinne kolędowanie państwa Moniki i Roberta Parzniewskich z córeczkami Marysią i Hanią.
Dziękujemy za obecność i wspaniałe, radosne pełne sympatii spotkanie.
Do zobaczenia w Bibliotece!
Wszystkich zainteresowanych historią biblioteki gminnej zachęcam do lektury książki, która wydana została na "55 lecie" a dostępna jest w naszych bibliotekach.