Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Informujemy naszych czytelników, iż  Biblioteka Publiczna Gminy Ciechocin otrzymała 3890,00 na zakup nowości wydawniczych. Do naszych bibliotek zostaną zakupione książki oraz audiobooki. Środki pozyskane ze wsparcia NPRCz 2.0., będą przeznaczone zarówno na zakup pozycji z literatury pięknej (polskiej i obcej), reportaży, poradników. Z dotacji zostaną także zakupione lektury szkolne, literatura dla dzieci i młodzieży oraz książeczki dla najmłodszych. Nasza oferta będzie także uzupełniona o nowe ebooki i audiobooki, tak chętnie wypożyczane przez naszych czytelników.

Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0".

W dniu 14 października 2021 roku Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zaakceptował listę rankingową bibliotek uprawnionych do otrzymania dofinansowania w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1.  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.